Pierwsze mieszkanie:jaka lokalizacja?

karta kredytowa a debetowa
Postanowienie o nabyciu lokalu, dla większości osób należy do ważnych zdarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco sporą odpowiedzialnością. Kiedy nie mamy zagwarantowanego wkładu własnego, przeważnie pobieramy długotrwały kredyt.

Jak wybrać lokal tak żeby służyło ono przez długi czas? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych ludzi mając w planach kupno nowatorskiego apartamentu kieruje się dwoma zasadami: po pierwsze nieopodal centrum, po kolejne mały rozmiar.

Niestety takie podejście może okazać się błędne. Kupując nowe lokum musimy podchodzić przyszłościowo. Nieruchomości zlokalizowane w centrum z reguły są bardzo kosztowne, poza tym niewielki metraż mieszkania może okazać siebie nie odpowiedni. Nawet jeśli nie myślimy o założeniu rodziny, znacząco praktyczna może okazać się lokata, w większy metraż, ponieważ w tym momencie w zależności od naszych preferencji,możemy apartament wynająć. Trzeba też pomyśleć o ulokowaniach bardziej oddalonych od śródmieścia, te okolice są ciche, a gmachy tam budowane mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. W dodatku warto pomyśleć o rozkładzie lokalu. Należy zadbać o to żeby takie pokoje jak kuchnia czy salon były trafnie naświetlone.

Dlatego dobrze będzie skorzystać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie.

Kolejną istotną pytaniem jest selekcja adekwatnej kondygnacji.

Pamiętajmy, że kwatery na parterze, kilkukrotnie są tanie a także posiadają mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w adekwatny system alarmowy, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..