Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę

Na odległości niedawnych kilku lat, stan w branży nieruchomości we Wrocławiu skrajnie się zmieniła. Około szanowanko 5 lat temu mogliśmy nabyć nowe lokale w tym mieście za całkiem przystępną cenę.

Niestety, obecnie kwoty nowych nieruchomości we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład panują w mieście stołecznym Polski lub na Pomorzu.

Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku lokali, którego skutkiem jest budowa nowoczesnych lokali, jest głównie wydatna migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego rejonu, a także stale polepszające się uwarunkowania pracownicze, przyciągają so siebie rzeszę osób którzy chcą polepszyć poziom własnego funkcjonowania. Sporym rozrostem cechuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najchętniej potrzebni. Efektem nawału świeżych mieszkańców miasteczka jest znacząco ogromny popyt na lokale mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się ulokowanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Sporą powodzeniem chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak znajdują się klienci drogich lokali, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Drugim powodem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z najdalszych krańców Polski. W związku z tym właściciele mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie wysokich stałych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego lokalu wynosi mniej osiemset złotych za miesiąc..
<< Poprzedni